Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

W Tatry, Sudety czy Alpy z PKP Intercity

17.01.2014

W związku z rozpoczęciem ferii zimowych PKP Intercity uruchomi 20 dodatkowych pociągów do popularnych, górskich miejscowości wypoczynkowych. W czasie nasilonego ruchu, podczas zmiany turnusów, przewoźnik zapewni dodatkową informację na największych dworcach w Polsce. Pasażerowie, którzy jeszcze nie kupili biletu mogą skorzystać z oferty Wcześniej lub z popularnego Biletu Rodzinnego.

W 2014 roku ferie zostały podzielone na cztery turnusy. Pierwszy rozpoczyna się 20 stycznia, a ostatni kończy się 2 marca. W tym czasie PKP Intercity uruchomi 20 dodatkowych pociągów do miejscowości górskich m. in. Zakopanego, Wisły, Jeleniej Góry czy Szklarskiej Poręby. Zwiększy się również częstotliwość kursowania międzynarodowego pociągu Polonia do austriackiego Villach.

Od 20 stycznia do 2 marca pasażerowie PKP Intercity będą mogli skorzystać z 20 dodatkowych pociągów jadących w Tatry, Sudety czy Alpy. Aby ich podróż przebiegła komfortowo będziemy na bieżąco monitorować zajętość miejsc i dostawiać wagony tam, gdzie będą potrzebne. Godziny odjazdów czy właściwe perony pomogą odnaleźć informatorzy mobilni, którzy w czasie zmian turnusów pojawią się na największych dworcach. Dodatkowo, od 18 stycznia w Zakopanem będzie działać specjalny punkt informacyjny – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Pasażer dobrze poinformowany
Aby zapewnić płynny ruch, w okresach zmian turnusów, na 18 dworcach w całej Polsce, PKP Intercity zagwarantuje wsparcie informatorów mobilnych. Dodatkowy punkt w Zakopanem czynny będzie przez całe ferie, już od 18 stycznia. Pasażerowie będą mogli również uzyskać informacje na stronie www.intercity.pl, pod numerem telefonu 19 757, w Centrach Obsługi Klienta PKP Intercity, na facebookowym profilu przewoźnika „PKP Intercity. Pociąg do podróży” oraz na Twitterze.

Bilety w dobrych cenach
Warto pamiętać, że bilety na połączenia krajowe są dostępne w trzydziestodniowej przedsprzedaży, a w komunikacji międzynarodowej z sześćdziesięciodniowym wyprzedzeniem. Kupując bilet krajowy najpóźniej 15 dni przed podróżą pasażerowie mogą liczyć na 15% upustu, a 7 dni wcześniej na 10%. W ofercie nie ma ograniczeń co do liczby sprzedanych biletów, tras czy kategorii pociągów. Dotyczy to wszystkich kanałów sprzedaży takich, jak: kasy na dworcach, automaty biletowe oraz system online. Warto również pamiętać, że wszystkie pociągi PKP Intercity objęte są pełną rezerwacją miejsc. Pasażerom kupującym bilet, automatycznie przydzielane jest miejsce siedzące w pociągu.

Osobom podróżującym z dziećmi PKP Intercity oferuje Bilet Rodzinny. Z promocji mogą korzystać pasażerowie podróżujący w grupie od 2 do 5 osób z przynajmniej jednym dzieckiem, które nie ukończyło 16 roku życia. Z Biletem Rodzinnym, każda z osób otrzymuje 32% upust. Dotyczy to wszystkich kategorii pociągów przewoźnika – zarówno Express Intercity (EIC), jak i Twoje Linie Kolejowe (TLK). Najmłodszy podróżny może w ramach rodzinnej oferty skorzystać z indywidualnych uprawnień, np. 37% ulgi ustawowej (ulgi szkolnej). Natomiast pasażerowie wybierający się za granicę mogę kupić bilet np. do Wiednia, w ofercie Sparday, już za niecałe 30 euro.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ