Rozkład Jazdy PKP – DWORCE

DWORCE:

Dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia
Warszawa Wschodnia Dalekobieżna: ul. Kijowska 20, 03-743 Warszawa; Warszawa Wschodnia Podmiejska: ul. Lubelska 24, 03-802 Warszawa

Lokalizacja:Początek strony

Dworzec położony jest na granicy dzielnic Praga Północ i Praga Południe. Okolica obfituje w liczne atrakcje kulturalne, kawiarnie, restauracje oraz galerie sztuki. Dworzec składający się z części podmiejskiej i dalekobieżnej, stanowi istotny węzeł przesiadkowy prawobrzeżnej Warszawy. W pobliżu znajduje się CH Galeria Wileńska oraz Stadion Narodowy, do którego można dotrzeć pociągiem podmiejskim lub pieszo (ok 20 min. marszu). Do centrum miasta można dotrzeć pociągiem w niecałe 10 minut. Dworzec otwarty całodobowo.

 

 

Dojazd:Początek strony

Od strony ul. Kijowskiej:
Tramwaje: 7, 13, 28
Autobusy: 120, 123, 140, 156, 169, 738
Autobusy nocne: N02, N03, N71

Od strony ul. Lubelskiej:
Autobusy: 123, 146, 147, 173, 202

Taxi:Początek strony

Postój taxi znajduje się przed głównym wejściem do dworca, zarówno od strony ulicy Kijowskiej jak i od ulicy Lubelskiej. 

WiFi:Początek strony

W wybranych miejscach na terenie dworca możliwość korzystania z bezpłatnej sieci Wi-Fi (nazwa sieci: _PKP_WIFI)

Kasy:Początek strony

Kasy biletowe:
•    Na dworcu dalekobieżnym – kasy Intercity, czynne całodobowo (w godzinach 24:00-1:00 brak możliwości zakupu biletu z rezerwacją). Sprzedaż biletów na pociągi IC, PR, KM, KW, ŁKA.
•    Na dworcu podmiejskim – kasy Kolei Mazowieckich, czynne od 3:30 do 0:40. Sprzedaż biletów na pociągi IC, PR, KM, KW, ŁKA.

Biletomaty:  
- dworzec dalekobieżny - biletomaty Intercity, biletomaty ZTM,
- dworzec podmiejski – 2 biletomaty Kolei Mazowieckich (w jednym z nich możliwość zakupu biletów PKP Intercity), 2 biletomaty ZTM.

Biuro:Początek strony

InfoDworzec - Hala główna, tel.: (+48 22) 473 71 20, e-mail: warszawa.wschodnia@pkp.pl

Bookcrossing :

W punkcie InfoDworca umożliwiamy bezpłatne wypożyczenie książek na czas podróży.

Przechowalnia bagażu:Początek strony

Przechowalnia bagażu.

Usługi:Początek strony

Kawiarnie, cukiernie, artykuły spożywcze, bary sałatkowe i kanapkowe, Prasa i książki, kosmetyki, Paczkomat InPost.
Godziny otwarcia lokali usługowych:
Od strony ul. Kijowskiej:
Green Nero Express (kawiarnia) – pon. – niedz. 5:00-23:00
Hubiz (cukiernia, art. spożywcze, prasa)– pon.-pt. 5:00-23:00, sob. 5:00-22:00, niedz. 7:00-21:00
Ruch (kiosk) - pon.-pt. 5:00-23:00, sob-niedz. 5:30-23:00,
Costa Coffe (kawiarnia)- pon.-czw. 5:30 – 21:00, sob. 5:30-21:30, niedz. 6:00-21:00
Biedronka (sklep wielobranżowy) -pon-sob: 7.00 - 21.00, niedz: 9.00 - 20.00
Nowakowski (piekarnia) pon-nd   6:00-21:00
Kantor Money World codziennie od 6:00 do 21:00
Restauracjia McDonald`s codziennie od 5:00 do 23:00
Restauracja Orient Wok codziennie od 9:00 do 20:00

Od strony ul. Lubelskiej:
Cukiernia –pon.-niedz.- 6:00-21:00
Kiosk –pon.-niedz.- 6:00-20:30

 

 

 

Toalety:Początek strony

Toalety czynne całodobowo (Warszawa Wschodnia Dalekobieżna) i od 6:00 do 22:00 (Warszawa Wschodnia Podmiejska), płatne 2,50 zł

Informacja:Początek strony

Zakres udzielania pomocy osobom o ograniczonej sprawności ruchowej na terenie stacji

PKP S.A. nie gwarantuje dostosowania taboru przewoźnika do potrzeb osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. W tym celu zainteresowany pasażer powinien zgłosić potrzebę udzielenia pomocy w podróży u przewoźnika minimum 48 godz. przed planowaną podróżą, wybierając jeden z poniższych sposobów:

- telefonicznie pod numerem infoliniikolejowej przewoźnika,

- drogą elektroniczną na wskazany przez przewoźnika adres e-mail lub przez formularz zgłoszeniowy (jeżeli przewoźnik prowadzi możliwość zgłoszenia drogą elektroniczną).

Podstawa prawna: Rozporządzenie Nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2004 r. dotyczące praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym

Osoba o ograniczonej sprawności ruchowej powinna przybyć na dworzec w czasie nie krótszym niż 30 minut przed planowanym odjazdem pociągu, w celu możliwości bezpiecznego dotarcia do pociągu.

Miejscem spotkania jest hol główny dworca w części oznaczonej specjalną informacją o tym, że jest to miejsce oczekiwania dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Pracownicy ochrony fizycznej dworca asystują osobie o ograniczonej sprawności ruchowej podczas przemieszczania się po terenie dworca, peronów, przejść podziemnych, kładek i innych ciągów komunikacyjnych, na których dozwolone jest poruszanie się pieszych (niebędących przejściami tylko do użytku służbowego)
W przypadku wysiadania z pociągu pracownicy ochrony oczekują na pasażera na peronie, przy którym zatrzymuje się pociąg z ww. osobą.
Asysta pracowników ochrony dworca odbywa się od miejsca oczekiwania pasażera do drzwi pociągu, którymi osoba będzie wsiadać lub od drzwi pociągu, z którego ww. osoba wysiada - do oznaczonego miejsca na dworcu lub do głównego wyjścia z obszaru stacji. W czasie wejścia i wyjścia do i z pociągu asystę i pomoc realizuje drużyna pociągowa.

Istnieje również możliwość zgłoszenia konieczności skorzystania z pomocy tylko w poruszaniu się po terenie dworca dzwoniąc odpowiednio wcześniej pod nr tel. 22 474 13 13 lub drogą elektroniczną wysyłając maila na adres: pomocprm@pkp.pl  – wówczas w ciągu ok. 15-20 minut od przyjęcia zgłoszenia ochrona na danym dworcu będzie gotowa do udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

W związku z faktem, że perony na stacji Warszawa Wschodnia nie zapewniają odpowiedniego poziomu obsługi osób o ograniczonej mobilności, sugerujemy korzystanie z najbliższego obiektu, który posiada stosowne udogodnienia (m. in. Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Stadion).
Budynek dworca Warszawa Wschodnia został dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych w ramach gruntownej przebudowy zrealizowanej w 2012 r. Natomiast perony zostaną dostosowane przy okazji planowanej modernizacji linii średnicowej.

Dojazd do dworca oraz jego dostępność
Przystanki komunikacji miejskiej, postój taxi oraz parking, znajdują się bezpośrednio przed budynkiem dworca. Dostępność Dworca jest zapewniona zarówno od strony ulicy Kijowskiej jak i ulicy Lubelskiej - komunikacja jest jednopoziomowa, zastosowano rampy krawężnikowe umożliwiające dotarcie do przystanków autobusowych i parkingu. Dostępne przestrzenie komunikacyjne są czytelne i szerokie.

Historia:Początek strony

Mało kto dziś pamięta, że w 1969 roku Dworzec Warszawa Wschodnia został uhonorowany tytułem Mister Warszawy. Przez wiele lat czytelnicy „Życia Warszawy” wyróżniali w ten sposób najpiękniejsze budynki stolicy. Z biegiem czasu po dawnej urodzie pozostało niewiele - budynek podupadł, plasując się w czołówce zaniedbanych obiektów użyteczności publicznej w Warszawie. W roku 2010 PKP S.A. rozpoczęła wielką modernizację Dworca Wschodniego. Całkowicie odnowiono jeden z najbardziej charakterystycznych elementów dworca - szklaną elewację hali znajdującą się przy ul. Kijowskiej. Budynek po remoncie jest przestronny i jasny a przede wszystkim czysty i bezpieczny. Jest miejscem przyjaznym nie tylko pasażerom, których liczba w 2012 r. roku przekroczyła 2 miliony, ale także wszelkim inicjatywom kulturalnym. W przestrzeni Dworca Wschodniego z powodzeniem organizowane są między innymi wystawy i koncerty.

Bez barier: Początek strony

Kasa dla PRM
Pętla indukcyjna
Interkom
Wszyscy przewoźnicy w kasie
Infodworzec
Język migowy w Infodworcu
Język migowy w kasie
WC
Usługa asysty
Mapa dotykowa
Parking
Oznakowania poziome
Przewijak
Pokój opiekuna

Dostępność peronów:

Dostępność peronów
  • Dojście na peron przy udziale pracownika (osoby udzielającej pomocy) w ramach zgłoszenia przejazdu 48h
    - brak możliwości dostania się na perony przez osoby na wózkach inwalidzkich

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ