Rozkład Jazdy PKP – DWORCE

DWORCE:

Dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia
ul. Tunelowa 2, 01-221 Warszawa

Lokalizacja:Początek strony

Dworzec usytuowany jest blisko centrum miasta (ok. 4 km.),  przy dworcu PKS Warszawa Zachodnia. Wejście do dworca znajduje się od strony ul. Tunelowej, jednak istnieje możliwość dotarcia do niego przejściami podziemnymi od strony Alej Jerozolimskich a także z budynku dworca PKS. W sąsiedztwie znajdują się dwa centra Handlowe- Blue City i CH Reduta. Dworzec otwarty 03:30-24:00.

 

Dojazd:Początek strony

Komunikacja miejska: przystanek  Dw. Zachodni (Tunelowa) 01 - autobus nr 103; przystanek Dw. Zachodni (przy Al. Jerozolimskich od strony dworca PKS) - autobusy nr: 127 154 158 172 182 184 187 517 523 717 N35 N85  

Taxi:Początek strony

Postoje taxi, znajdują się od strony Al. Jerozolimskich: bezpośrednio przy wejściu na dworzec oraz pod dworcem autobusowym PKS.

WiFi:Początek strony

W wybranych miejscach na terenie dworca możliwość korzystania z bezpłatnej sieci Wi-Fi (nazwa sieci: _PKP_WIFI)

Kasy:Początek strony

Kasy biletowe z pełną ofertą przewoźników kolejowych.

Informacja kolejowa.

Biuro:Początek strony

InfoDworzec - telefon : 22 474 35 48, e-mail: warszawa.zachodnia@pkp.pl, czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7:00-21:00

Przechowalnia bagażu:Początek strony

Skrytki bagażowe – otwarte całodobowo. Możliwa płatność w bilonie i kartą płatniczą.

Usługi:Początek strony

Artykuły spożywcze, Prasa i książki, automat z kawą, bankomat, biletomat

Toalety:Początek strony

Toalety czynne całodobowo, płatne 2,5 zł. Możliwa płatność gotówką i kartą płatniczą.

Informacja:Początek strony

Zakres udzielania pomocy osobom o ograniczonej sprawności ruchowej na terenie stacji

PKP S.A. nie gwarantuje dostosowania taboru przewoźnika do potrzeb osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. W tym celu zainteresowany pasażer powinien zgłosić potrzebę udzielenia pomocy w podróży u przewoźnika minimum 48 godz. przed planowaną podróżą, wybierając jeden z poniższych sposobów:

- telefonicznie pod numerem infoliniikolejowej przewoźnika,

- drogą elektroniczną na wskazany przez przewoźnika adres e-mail lub przez formularz zgłoszeniowy (jeżeli przewoźnik prowadzi możliwość zgłoszenia drogą elektroniczną).

Podstawa prawna: Rozporządzenie Nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2004 r. dotyczące praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym

Osoba o ograniczonej sprawności ruchowej powinna przybyć na dworzec w czasie nie krótszym niż 30 minut przed planowanym odjazdem pociągu, w celu możliwości bezpiecznego dotarcia do pociągu.

Miejscem spotkania jest hol główny dworca w części oznaczonej specjalną informacją o tym, że jest to miejsce oczekiwania dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
Pracownicy ochrony fizycznej dworca asystują osobie o ograniczonej sprawności ruchowej podczas przemieszczania się po terenie dworca, peronów, przejść podziemnych, kładek i innych ciągów komunikacyjnych, na których dozwolone jest poruszanie się pieszych (niebędących przejściami tylko do użytku służbowego)
W przypadku wysiadania z pociągu pracownicy ochrony oczekują na pasażera na peronie, przy którym zatrzymuje się pociąg z ww. osobą.
Asysta pracowników ochrony dworca odbywa się od miejsca oczekiwania pasażera do drzwi pociągu, którymi osoba będzie wsiadać lub od drzwi pociągu, z którego ww. osoba wysiada - do oznaczonego miejsca na dworcu lub do głównego wyjścia z obszaru stacji. W czasie wejścia i wyjścia do i z pociągu asystę i pomoc realizuje drużyna pociągowa.

Istnieje również możliwość zgłoszenia konieczności skorzystania z pomocy tylko w poruszaniu się po terenie dworca dzwoniąc odpowiednio wcześniej pod nr tel.  22 474 13 13 lub drogą elektroniczną wysyłając maila na adres: pomocprm@pkp.pl  – wówczas w ciągu ok. 15-20 minut od przyjęcia zgłoszenia ochrona na danym dworcu będzie gotowa do udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

Dojazd do dworca oraz jego dostępność
Wjazd do budynku dworca możliwy jest z poziomu ulicy. Dworzec usytuowany jest obok parkingu, przy pętli autobusowej na której zatrzymuje się autobus linii 103. Na zejściu na poziom tunelu pod peronami istnieje pochylnia, jednak z uwagi na kąt nachylenia nie nadaje się ona dla osób poruszających się na wózkach. Również wejścia z tunelu na perony nie są dostosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W obecnej chwili na dworcu nie ma jeszcze także ścieżek dotykowych dla osób niewidomych i niedowidzących.

Historia:Początek strony

DWORZEC WARSZAWA ZACHODNIA  W 2012 roku dworzec obsłużył blisko 2 miliony pasażerów.  Zgodnie z projektem, nowy dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia usytuowany jest przy kluczowej dla stołecznego miasta arterii - Alejach Jerozolimskich, a nie jak wcześniej od strony ulicy Tunelowej. Budynek dworca jest nowoczesnym obiektem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiadającym klimatyzację i monitoring. Obiekt posiada windy, punkty handlowe i gastronomiczne. Ponadto inwestor dobudował odcinek ścieżki rowerowej jaka połączyła istniejącą trasę z nowym dworcem. Zgodnie z planami pierwszy budynek biurowy został oddany w trzecim kwartale 2016 roku, a drugi zostanie oddany w pierwszym kwartale 2018 roku.

Bez barier: Początek strony

Kasa dla PRM
Pętla indukcyjna
Interkom
Infodworzec
Język migowy w Infodworcu
Język migowy w kasie
Urządzenia wspomagające
WC
Usługa asysty
Mapa dotykowa
Parking
Oznakowania poziome
Przewijak
Pokój opiekuna

Dostępność peronów:

Dostępność peronów
  • Dostęp na peron za pomocą platformy przyschodowej
    - od ul. Tunelowej (obsługiwana przez przeszkolonych pracowników) - na peron 2, 3, 4, 5, 6, 7 (obsługiwane przez przeszkolonych pracowników)
  • Dojście na peron przy udziale pracownika (osoby udzielającej pomocy) w ramach zgłoszenia przejazdu 48h

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ