Rozkład Jazdy PKP – Рекомендуем

Рекомендуем:

Wprowadzony nowy rozkład jazdy. Ruch pociągów odbywa się bez zakłóceń

12.12.2016

Wszystkie linie kolejowe są przejezdne. Trasy monitorują dyżurni ruchu i dyspozytorzy. Służby techniczne pozostają w gotowości. Do godziny 8.00 na trasy wyjechało 780 pociągów. Nowy dworzec Łódź Fabryczna obsłużył już 13 składów.

Coraz lepsze tory i stacje
Podróżni korzystają z nowego dworca Łódź Fabryczna. Obiekt zapewnia wygodne podróże z czterech peronów. W obsłudze pomagają windy i schody ruchome, monitory i tablice informacyjne. Na dworcu zatrzymają się wszystkie pociągi PKP Intercity kończące i rozpoczynające swój bieg w Łodzi. Stacja zostanie obsłużona w większości pojazdami PesaDART oraz Flirt3. Wyjątkiem będą składy kursujące na linii Łódź – Warszawa w godzinach szczytu, które z uwagi na duże zainteresowanie podróżnych, pojadą w zestawieniu wagonowym. W sumie na dworzec Łódź Fabryczna wjedzie 17, a odjedzie z niego 16 pociągów PKP Intercity. Jeden skład, w kierunku Olsztyna (IC Mazury), pojedzie zestawiony z dwóch jednostek Flirt3. 11 i 12 grudnia,  w godzinach od 9:00 do 19:00 pomocy pasażerom, korzystającym z nowego dworca, udzielą informatorzy mobilni PKP Intercity.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ostatnim roku zwiększyły prędkość na ponad 2,2 tys. km torów. Dzięki modernizacjom linii kolejowych pasażerowie od 11 grudnia podróżują szybciej  i wygodniej na trasach z Warszawy do Jeleniej Góry, Kołobrzegu, Białegostoku oraz z Krakowa do Rzeszowa. Skróceniu ulegną także czasy przejazdu na trasach regionalnych. Krócej i szybciej pojadą pociągi z Katowic do Oświęcimia, z Wrocławia do Głogowa, z Warszawy do Tłuszcza, z Tarnowa do Rzeszowa.

Nowości w ofercie PKP Intercity
W nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity proponuje pasażerom 32 nowe pociągi kategorii ekonomicznej. Zyskują m.in. mieszkańcy Pomorza Środkowego (Kołobrzeg, Koszalin i Słupsk), którzy pojadą bezpośrednim pociągiem TLK Pobrzeże do Krakowa przez Warszawę. Kolejną nowością jest TLK Kociewie – skład kursujący z Gorzowa Wielkopolskiego do Trójmiasta przez Piłę. Dodatkowo do rozkładu powraca codzienny, całoroczny nocny pociąg z Trójmiasta do Zakopanego, z grupami wagonów do Przemyśla, Krynicy Zdroju i Zagórza (TLK Karpaty). W Bochni natomiast zatrzymuje się pociąg Pendolino, co dla miasta oznacza szybkie połączenie z Warszawą, Trójmiastem czy Rzeszowem. Nowoczesne pojazdy PKP Intercity pojadą w nowych relacjach. Pociągi Flirt3 będą kursowały na trasach m.in. Warszawa – Kraków przez Tomaszów Mazowiecki (IC Korczak) czy Kraków – Gdynia przez Łódź (IC Sukiennice). Wydłużone zostają również połączenia obsługiwane przez pojazdy PesaDART. Składy pojadą m.in. z Jeleniej Góry do Warszawy czy z Białegostoku do Łodzi. 

Dla największych miast została utrzymana cykliczność i duża częstotliwość kursowania pociągów np. między Warszawą a Krakowem i Trójmiastem pociągi odjeżdżają co godzinę. Na niektórych trasach skrócił się czas przejazdu. Dzięki zakończonym pracom modernizacyjnym i wprowadzeniu nowego taboru z Warszawy do Wrocławia przez Łódź i Kalisz podróż pojazdami PesaDART trwała o około 30 minut krócej. Nawet o ponad 30 minut skróci się również czas przejazdu na trasie Przemyśl – Kraków.

Informacja dla pasażera
Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są dostępne na dworcach i w Internecie od 22 listopada. Trafiają do pasażerów także m.in. poprzez: zapowiedzi na dworcach i w pociągach, profile na FB, infolinię 19 757. Do dyspozycji pasażerów jest także nowa strona www.portalpasazera.pl  oraz m.in.: www.rozklad.plk-sa.pl, www.intercity.pl, oraz www.rozklad-pkp.pl. Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymują wsparcie mobilnych informatorów, którzy dyżurują na największych dworcach w Polsce. Pomoc można również uzyskać ze strony pracowników punktów InfoDworzec, zlokalizowanych na 10 największych dworcach w kraju.

Рекомендуем

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ