Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Dworzec Poznań Garbary udostępniony podróżnym

19.09.2018

Zakończyła się budowa dworca Poznań Garbary. Dzięki inwestycji PKP S.A. podróżni mogą od dziś korzystać z nowego, większego i bardziej funkcjonalnego obiektu.

Poprzedni dworzec Poznań Garbary został wyburzony i zastąpiony nowym, większym obiektem. W nowopowstałym budynku znalazło się miejsce na kasę biletową Kolei Wielkopolskich i poczekalnię, wyposażoną w miejsca siedzące. Do dworca przeniesiono również toalety, które wcześniej znajdowały się w odrębnym budynku. Nowe sanitariaty zostały przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących, w budynku zamontowano tablice dotykowe i ścieżki prowadzące. Okienko kasowe zostało obniżone i wyposażone w pętlę indukcyjną.

Na zewnątrz budynku, pod zabytkową wiatą, znalazła się dodatkowa przestrzeń dla podróżnych. W ramach inwestycji wykonane zostały miejsca parkingowe, w tym jedno dla osób z niepełnosprawnością. Przy parkingu zamontowano także wiatę rowerową.

Inwestycję zrealizowała Firma A-Projekt. Koszt zadania wyniósł ok. 4 mln zł netto i został sfinansowany ze środków budżetu państwa i środków własnych PKP S.A.

***

Poznań Garbary jest pierwszym z trzynastu wielkopolskich dworców, udostępnionych podróżnym w ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. Już wkrótce pasażerowie skorzystają również z odnowionego Dworca Zachodniego w Poznaniu.

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ