Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Kolizja na przejeździe trasa Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfickie

13.06.2018

Informacja 14 czerwca 2018 r godz.6.00

Od 6.00 bez komunikacji zastępczej Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie

Po godz. 5.50 przywrócono przejazd pociągów na trasie ze Szczecina do Kostrzyna bez zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie.

Koło Daleszewa, w miejscu kolizji samochodu z pociągiem, zespoły techniczne wkoleiły skład EZT. Został zabrany z miejsca zdarzenia. Pociągi na trasie Szczecin – Kostrzyn jadą bez autobusowej komunikacji zastępczej. Podróżni nie musza się przesiadać. Przejazd pociągów jednym torem może powodować jeszcze kilku lub kilkunastominutowe zmiany w kursowaniu niektórych pociągów.

Nocne prace polegały na podniesieniu i ustawieniu czterech wykolejonych wózków składu EZT, a następnie ściągnięciu z miejsca zdarzenia. Sprawdzony był tor. Pociąg sieciowy naprawił i sprawdził sieć trakcyjną nad jednym torem.

Naprawy wymaga także drugi tor na ok 200 m. Prace już się rozpoczęły. Obejmą sieć trakcyjną, dwa słupy wsporcze i wymianę podkładów.

Informacja 13.06.2018, godz. 22:30

Prace po wypadku na linii Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie

Koło Daleszewa, na miejscu kolizji samochodu z pociągiem, do godz. 19.00 pracował prokurator. Po zakończeniu tych prac, zespoły techniczne przystąpiły do wkolejania składu EZT. Działania załogi specjalnego pociąg technicznego mają doprowadzić do zapewnienia przejezdności pociągów jednym torem. Jeśli nie będzie dodatkowych trudności pierwsze poranne pociągi na trasie Szczecin – Kostrzyn pojadą już bez autobusowej komunikacji zastępczej.

Już ustawiono jeden z czterech wykolejonych wózków składu EZT. Załoga pociągu sieciowego naprawiła sieć nad jednym torem. Wkolejenie pociągu i przesunięcie pozwoli na przywrócenie ruchu. Drugi tor, na którym znajduje się pociąg jest uszkodzony. Naprawy wymaga także sieć trakcyjna i dwa słupy wsporcze.

Dziś, na skutek wypadku o godz. 13.00 na przejedzie kolejowo-drogowym koło Daleszewa, linia Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Działa zastępcza komunikacja autobusowa: Przewozy Regionalne na odcinku Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfińskie i PKP Intercity na odcinku Szczecin Gł - Gryfino.

Komisja ustali okoliczności zdarzenia.

Informacja 13.06.2018

Dziś o godzinie 13:00 na przejeździe kolejowo-drogowym koło Daleszewa na linii Szczecin Podjuchy – Daleszewo Gryfickie doszło do kolizji pociągu pasażerskiego relacji Szczecin Główny – Zielona Góra z samochodem ciężarowym. Przejazd jest oznakowany m.in. znakami STOP.

Według wstępnych informacji zginął kierowca samochodu, poszkodowane jest też 7 osób, w tym maszynista i kierownik pociągu. Organizowane są działania związane z zapewnieniem podróży pasażerom zatrzymanego pociągu.  Trasa Kostrzyn – Szczecin jest czasowo nieprzejezdna. Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa na trasie Szczecin – Gryfino. Do północy zmiany dotyczą kursowania 20  pociągów Przewozów Regionalnych i 4 PKP IC. Pierwszy człon składu pociągu EN 57 jest wykolejony Uszkodzony jest tor, sieć trakcyjna i słupy wsporcze. Na miejscu są służby ratownicze. Skierowany został także pociąg kolejowego ratownictwa technicznego. Teren jest zabezpieczony. Okoliczności zdarzenia ustali specjalna komisja.

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ