Rozkład Jazdy PKP – Aktualności

Aktualności:

Wygodnie pociągiem do Ustki

21.06.2018

Od soboty 23 czerwca na odcinku Słupsk – Ustka zaczynają się bezpieczne i sprawne podróże po wymianie torów i sieci trakcyjnej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na czas wakacji zapewniły połączenie nad morze. Równocześnie wykonawca kontynuuje roboty, które nie wpływają na ruch pociągów. Projekt RPO za 155 mln zł obejmuje linię kolejową z Miastka (granicy województwa), przez Słupsk do Ustki.

Na czas wakacji ze Słupska do Ustki jeździ 14 par pociągów. Pasażerowie wygodnie korzystać mogą z peronów w Ustce, Mokrzycy, Charnowie Słupskim, Gałęzinowie i Strzelinku. Są dodatkowe ławki, oznakowanie oraz czytelna informacja pasażerska.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują linię kolejową od Miastka do Słupska oraz ze Słupska do Ustki. Wymieniane są tory i remontowana jest sieć trakcyjna. Na odcinku od Słupska do Ustki wykonawca m.in. wymienił tor w okolicach Strzelinka i naprawił sieć trakcyjną. Teraz kontynuowane są roboty, które nie wpływają na ruch pociągów.

Od września wykonawca wymieniać będzie tory na ok. 17-kilometrowym odcinku od Słupska do Ustki. Remontowana będzie sieć trakcyjna. Przebudowywane perony będą wyższe, co umożliwi wygodniejsze wsiadanie do pociągów. Zostaną wyposażone w nowe oświetlenie, wiaty, gabloty informacyjne i ławki. Wykonane będą dojścia dla osób z organiczną możliwością poruszania się i ścieżki dotykowe dla osób niedowidzących.

Projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 405 odcinek granica województwa (km 104,515) – Słupsk – Ustka” jest finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego (RPO WP 2014-20). Dofinansowanie dla tego projektu z budżetu środków europejskich wynosi 85%. Wartość inwestycji to 155 mln zł netto. Prace zakończą się do końca 2019 roku.

Polecamy

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ