Rozkład Jazdy PKP – Pomoc

Pomoc

Zapraszamy do zapoznania się z działem pomocy strony zawierającym informacje o jej funkcjonalnościach. Po najechaniu kursorem na wybraną sekcję strony i po kliknięciu pokaże się komunikat.

start
 1. rozklad-pkp.pl pozwala na wyszukiwania połączenia: między dwoma stacjami np. z opcją podróży przez stację pośrednią, wg stacji odjazdu/przyjazdu (tablica odjazdów i przyjazdów) oraz według numerów pociągów. Można także zaplanować podróż wskazując miejsce na mapie. System zapamięta ostatnio wyszukiwane miejscowości.

  1/11
 2. Dzięki specjalnej mapie można zapoznać się z aktualną sytuacją na liniach kolejowych. Informacje równocześnie są prezentowane w wynikach wyszukiwania.

  2/11
 3. Tutaj publikowane są wiadomości ułatwiające podróżowanie koleją takie jak informacje o przewoźnikach, aplikacjach mobilnych, mapach linii kolejowych, itd.

  3/11
 4. Opisy najważniejszych dworców kolejowych w Polsce wraz z ich mapami, punktami usługowymi, historią itd.

  4/11
 5. Opis aplikacji mobilnej Bilkom zawierającej dane ze strony rozklad-pkp.pl i umożliwiającej planowanie podróży koleją

  5/11
 6. Dane teleadresowe przewoźników kolejowych w Polsce.

  6/11
 7. Wybór miejscowości początkowej i docelowej

  Połączenie można wyszukać jako bezpośrednią relację pomiędzy dwoma miejscowościami lub z wykorzystaniem funkcji „Dodaj miejscowość pośrednią". Wybierając tą opcję można zaplanować podróż z przesiadką oraz określić jej czas.

  7/11
 8. Wybór czasu

  Godzinę można wpisać z klawiatury klikając na pole godziny lub zmienić ją posługując się strzałkami godzin/minut. Podróż można zaplanować podając godzinę odjazdu ze stacji początkowej lub godzinę przyjazdu do stacji docelowej.

  8/11
 9. Wybór dodatkowych opcji połączenia

  Wybór dodatkowych opcji połączenia - opcje dodatkowe pozwalają na dokładniejsze dostosowanie połączenia do swoich potrzeb. Możliwy jest między innymi wybór połączenia bezpośredniego, pociągu z miejscem dla osób z dziećmi i/lub przewozem roweru oraz określenie połączenia ze względu na rodzaj transportu lub przewoźnika.

  9/11
 10. Tutaj publikowane są informacje istotne z punktu widzenia pasażera.

  10/11
 11. Serwis informacyjny dla pasażerów, związany z przewoźnikami, ofertami, zmianami i innymi wydarzeniami związanymi z podróżowaniem koleją.

  11/11

Nasz serwis używa ciasteczek do profilowania prezentowanych treści, w tym reklam, co umożliwia dopasowanie treści do potrzeb użytkowników. Dlatego prosimy, abyś zgodził się na przechowywanie w Twojej przeglądarce ciasteczek. Ponieważ niektóre treści, w tym reklamy przygotowywane mogą być przez podmioty zewnętrzne, informacje o ciasteczku będziemy udostępniać naszym partnerom biznesowym. Zgoda jest dobrowolna.

NIE ZGADZAM SIĘ ZGADZAM SIĘ